Travpunkten flyttar in på Travet.se
Travpunkten byggdes för många år sedan och har tyvärr inte hängt med i teknikutvecklingen. När webbservern där Travpunkten låg var tvungen att uppgraderas ur säkerhetssynkpunkt, så gick det inte att få siten att fungera igen. Därför flyttar Travpunkten nu in på Travet.se. Även om det inte finns samma möjligheter till egna forum trådar, så går det bra att kommentera aktuella lopp. Så registrera ett konto idag.
Så här sammanställer vi experternas V75-tips

Vi sammanställer de experttips vi hittar för omgången som publicerats i media. Baserat på experttipsen får vi ut en egen poäng för varje startande häst. Denna kan sedan jämföras med den totala insatsfördelningen som publiceras av ATG. Vi försöker på så sätt tydliggöra skillnader där experterna tror mer eller mindre på en häst än vad resten av spelarkollektivet gör. Så här räknas poängen ut.
Till att börja med kanske det känns lite tunt i utbudet, men vi kommer göra allt för att fylla på med så mycket vi hittar. Just nu riktar vi in oss på V75 för att sedan utöka till V86, V64, Dagens Dubbel och andra spelformer. En förhoppning vi har är att kunna sammanställa de flesta av omgångens travtips här på Travet.se samt även utforma ett eget veckans tips baserad på all information. Vi kommer även leta efter gästtippare som får publicera sina rader och idéer här på Travet.se.
V75 tips lördag Solvalla 
Här hittar du de senaste V75-tipsen och det här här du hittar de riktigt spelvärda dragen med den senaste statistiken fram till start.
Lördag, 26 november 2016 (Omsättning: 101,1 milj kr)
Uppdateringar
-
Nyhet
V75-tips och V75-system lördag 26 november 2016 till Solvalla
Jonas Noreen och Eskil Hellberg delar med sig av sina bästa V75-tips och ett V75-system för Solvalla lördag 26 november 2016. -
Resultat
Klicka här för fler detaljer
Resultatlista
V75-1: 7 Orkide C.D. (0%)
V75-2: 11 Island Life (8%)
V75-3: 6 Workout Wonder* (US) (8%)
V75-4: 9 Carabinieri (17%)
V75-5: 8 Aron Palema (24%)
V75-6: 1 On Track Piraten (67%)
V75-7: 8 Heartbreaker V.S. (8%)
Utdelning
7 rätt: 3 144 830 kr
6 rätt: 3 335 kr
5 rätt: 193 kr
-
Strykning
V75-7
12 Global Republic* är struken -
Strykning
V75-3
4 Conny Sisu är struken -
Strykning
V75-2
12 Replay Pellini är struken -
Expertsystem
Aftonbladet - Stora Systemet 2 rätt
-
Expertsystem
Expressen - Stora Systemet 3 rätt
-
Strykning
V75-6
7 Coldtown är struken -
Startlistor
Kommentarer (1)